Failų pateikimo rekomendacijos

Gerbiami kolegos,

Kreipiamės į Jus, kadangi turime vieną tikslą – užtikrinti klientų pasitenkinimą pagaminta produkcija. Šio tikslo vardan prašome atkreipti dėmesį į maketų paruošimą ir pasinaudoti mūsų siūlomomis Maketų pateikimo rekomendacijomis.
Duomenų perdavimą rekomenduojama vykdyti per FTP serverį (archyvai *.zip, *.rar) bei įprastas duomenų laikmenas – CD, DVD, USB. Išsamesnę informaciją dėl duomenų perdavimo į FTP serverį Jums suteiks spaudos paruošimo operatoriai tel. (5) 2713005.
Nedidelės apimties bylas (failus) bei papildomą informaciją galite siųsti elektroniniu paštu (dizainas@pozicija.lt).
Rekomenduojamas failų formatas *.pdf (1.5 pdf versija 6-tam Adobe Acrobat), kuris turėtų būti distiliuojamas iš *.ps, *.prn (versija ps level 3) failų, padarytų iš leidybai skirtų programų su Adobe PS draiveriais ir tinkamais spaudai nustatymais. Visus nustatymus ir draiverius, reikalingus minėtiems failams pasidaryti, Jums atsiųsime ir padėsime suinstaliuoti. Pateiksime trumpą naudojimosi aprašymą.
Bet kuris kitas Jūsų atrastas būdas PDF failams pasigaminti gali būti netinkamas spausdinimui ir tai gali turėti neigiamos įtakos leidinių kokybei.
Visi kito formato failai priimami iš anksto suderinus jų pateikimą, o spausdinimo darbai gali būti pradedami tik užsakovui patvirtinus operatoriaus išspausdintą printerinį maketą.
Dizaineriams ir maketuotojams rekomenduojame maketams naudoti CMYK spalvas visiems objektams, jei darbas nėra ruošiamas PANTONE.
Nenaudoti overprint opcijos baltoms spalvoms. Lapo formatą programoje pasirinkti pagal galutinį apipjautą leidinio formatą, užlaidas darant po 3-5 mm užleidžiant už lapo krašto iš visų pusių. Tekstus ar kitą informaciją dėti ne arčiau 5 mm lapo krašto (pjovimo linijos), klijuotiems leidiniams ne arčiau 20 mm. Daryti po 5 mm iš visų pusių didesnius PS failus, su pjovimo kropsais. Nuotraukoms naudoti rezoliuciją 300-350 dpi, (išskirtiniais atvejais gali būti didesnė). Naudojant spalvų valdymą (spalvų profilius) papildomai perspėti apie tai spaudos paruošimo operatorius. Darant tamsiai juodą spalvą fonams iš 4 spalvų bendrą spalvų sumą daryti ne daugiau 300% (pvz. C65% M65% Y65% B100%). Ruošiant darbus nestandartiniam popieriui, atsižvelgti į rastro taško padidėjimą. Patiems nedaryti impozicijos.
Visais iškilusiais klausimais Jus visada pakonsultuos mūsų spaudos paruošimo operatoriai tel. (5)2713005, el. paštas dizainas@pozicija.lt

Pagarbiai,